Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Jesteśmy za, a nawet przeciw

dodano 2017-08-03 13:39 w kategorii: Informacje

Sondaż opinii publicznej wykazał, że 70 procent obywateli jest za reformą sądownictwa. To pchało PiS do szybkiego, byle jakiego i nieuczciwego reformowania prawa, bo suweren stał po jego (PiS) stronie. Nie jestem prawnikiem i nie będę zagłębiać się w szczegóły, ale sądzę, że reforma – jednak nie w wydaniu PiS – jest potrzebna.
Po zablokowaniu dwóch ustaw, dotyczących wspomnianej reformy, przez prezydenta Dudę inny sondaż pokazał, że 70 procent obywateli popiera tę decyzję. I tylko 11 procent jest przeciwne decyzji prezydenta. Wynika z tych sondaży, że nie kojarzymy reformy sadownictwa i prezydenckiego weta ze sobą. Obywatele są za reformowaniem sadownictwa, a zarazem jej nie chcą. 
O przyczynach takich postaw można by napisać książkę. Z tych dwóch sondaży wynika, że na proste pytania, ale dotyczące skomplikowanych tematów, można uzyskiwać sprzeczne odpowiedzi. Oznacza to, że obywatele gubią się w zawiłościach uchwalanych w pośpiechu i bez konsultacji społecznych ustawach, albo w ogóle nie wiedzą o co chodzi.
Na egzaminach maturalnych zdający WOS (Wiedza o Społeczeństwie) potrafili trafnie odpowiedzieć tylko na 31 procent pytań. Jest to PiS-owi na rękę, by ludzie nie za bardzo orientowali się w życiu społecznym, a wtedy ono (PIS) będzie łowić ryby w bardzo mętnej wodzie. Dlatego PiS tak brutalnie miesza obywatelom w głowach, a na boku uchwala upolitycznione prawo, by zniewolić nie zajmujących się polityką, a swoim przeciwnikom tak utrudnić życie tak, by odechciało im się politykowania. Minister Ziobro nieopacznie chłapnął w wywiadzie dla prawicowego tygodnika, że w tworzeniu nowego prawa idzie generalnie o zablokowanie wszelkiego lewactwa, by tylko PiS i on sam mógł rosnąć w siłę. Niż więc dziwnego, że na powiązane ze sobą pytania dotyczące reformy sadownictwa obywatele podają aż tak sprzeczne odpowiedzi.
Czesław Cyrul


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.