Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Dolnośląska SLD

dodano 2017-07-04 11:12 w kategorii: Informacje

Rada Dolnośląska SLD podsumowała swoją działalność w I półroczu 2017 roku. Okres ten był dla nas wszystkich bardzo pracowity.
Marek Dyduch przedstawił stan przygotowań do wyborów samorządowych, które odbędą się w 2018 roku. Dziś już wiemy, że decyzją Rady Krajowej SLD wystawi swoje listy pod nazwą komitetu wyborczego SLD Lewica Razem do sejmików wojewódzkich oraz rad powiatowych (w tym przypadku Rada Dolnośląska może odstąpić od tej reguły).
Rada Dolnośląska SLD podjęła także decyzje o współpracy ze środowiskiem żołnierzy zawodowych oraz wyznaczyła osoby, które z ramienia SLD mają zadbać o stworzenie list wyborczych do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Są to:
- okręg nr 1 miasto Wrocław - Czesław Cyrul;
- okręg nr 2 podwrocławski - Arkadiusz Sikora;
- okręg nr 3 - wałbrzyski - Marek Dyduch;
- okręg nr 4 - jeleniogórski - Piotr Paczóski;
- okręg nr 5 - legnicki - Michał Huzarski
Na Dolnym Śląsku przeprowadziliśmy w br. 2 polityczne akcje. Było to sadzenie drzewek w sprzeciwie do "ustawy Szyszki" w której to akcji uczestniczyło 18 dolnośląskich organizacji powiatowych SLD. Drugą akcją był sprzeciw wobec łamania Konstytucji RP przez obecny rząd PiS-u. W ramach akcji na Dolnym Śląsku 25 organizacji powiatowych SLD rozdało 20 tys. Konstytucji. 
Podsumowaliśmy także akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o Referendum Aborcyjnym. Na Dolnym Śląsku zebraliśmy już ponad 10 tys. podpisów i wciąż zbieramy. Te z organizacji, które zebrały najwięcej podpisów otrzymały w nagrodę zestawy do organizacji akcji politycznych (parasol, stolik wraz z krzesełkami oraz potykacz - na zdjęciu :) ). Były to organizacje SLD powiatu kłodzkiego (ponad 2200 podpisów), świdnickiego oraz lwóweckiego.
Wszystkim, którzy przyczynili się do naszych wspólnych akcji serdecznie dziękuję.
Arkadiusz Sikora - sekretarz Rady Dolnośląskiej SLD


Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  wczoraj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  wczoraj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  wczoraj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  przedwczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  przedwczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  przedwczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.