Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty: zapaść polskiej polityki zagranicznej

dodano 2017-06-10 07:47 w kategorii: Informacje

- Uważam, że Polska powinna być silna w Unii Europejskiej, a nigdy nie było takiej zapaści polskiej polityki zagranicznej jaka jest w tej chwili - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego” komentując politykę zagraniczną rządu PiS.

- 27:1 to świadczy o ośmieszaniu się, a nie świadczy o poważnej polityce - dodał. - Jeżeli chodzi o Grupę Wyszehradzką, to ja znam bardzo dobrze premiera Słowacji i Czech, z którymi jestem w kontakcie dlatego, że oni są liderami partii socjaldemokratycznych. Polska w tej grupie nie ma żadnej pozycji i zwykle jest dwa do dwóch, a czasami jest 3:1, gdy przypomnieć zachowanie Węgier w sprawie Tuska - stwierdził Czarzasty.

Przewodniczący SLD na antenie Superstacji wyraził opinię, iż Polska wzmocniłaby swoją pozycję na arenie międzynarodowej, gdyby prowadziłaby politykę bardziej przewidywalną. Czarzasty odniósł sie również do stosunków Polsko – Rosyjskich - To nie jest normalne, że w Polsce ciągle rozbudzane są nastroje antyrosyjskie, bo to nie jest tak, że w Rosji mieszka 100 mln Putinów. Można się bać Putina, ale należy się starać się ustanowić stosunki między jednym krajem a drugim, jak najlepiej.

- Czy Niemcy i Francja nie boją się tego, co Rosja robiła na Ukrainie? Boją się. Różnica między nimi a Polską jest taka, że wszyscy z tymi Rosjanami handlują – ocenił. 

Oglądaj cały program "Polska w kawałkach" z udziałem Włodzimierza Czarzastego, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.